W tym roku po raz pierwszy Jeździeckim Mistrzostwom Gwiazd towarzyszyły będą odbywające się w D.K. Chemik w Kędzierzynie-Koźlu spektakle teatralne. W sobotę 27 sierpnia będzie można zobaczyć sztukę "Prezent Urodzinowy", a dzień później w niedzielę spektakl "Pół na pół". Bilety już do nabycia

 

Prezent urodzinowy
Reżyseria: Jerzy Bończak
Obsada: Maria Pakulnis, Magdalena Wójcik, Jerzy Bończak, Tadeusz Chudecki, Marcin Troński
Wyobraź sobie, że dziś są twoje urodziny. Serdeczny przyjaciel zatroskany twoją kondycją psychiczną przygotował dla ciebie niezwykły prezent urodzinowy…
Otóż w pewnym hotelowym pokoju masz umówioną dyskretną kolację z pewną dyskretną acz efektowną panią. Twój pokój łączy się jednak z pokojem obok, pewnymi drzwiami… Czy taki drobiazg może popsuć urok kolacji ze śniadaniem?
Wydawałoby się, że nie - ale między pokojami krąży wszystko wiedzący, wścibski kelner – a to dopiero początek.
Początek komedii omyłek, przypadków i zbiegów okoliczności. Śmiech, chwila oddechu …i znowu śmiech. A do tego znakomita obsada i błyskotliwe dialogi.
Spektakl podpowie Ci czy następnym razem zgodzisz się na przyjęcie prezentu urodzinowego od serdecznego przyjaciela.

Pół na pół
Reżyseria: Wojciech Malajkat
Obsada: Piotr Polk, Piotr Szwedes
„Matka jest tylko jedna, to czasem o jedna za dużo”. Dwóch przyrodnich braci, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważa na ten temat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki... żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo... śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza godne mistrza gatunku – Alfreda Hitchcocka.

Bilety do nabycia w kasach kin "Chemik" i "Twierdza" oraz on-line